š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now











Beige Charcoal Areli Area Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Burnt Orange with diamond pattern, contemporary style Outdoor safe, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Brand: | Hauteloom |
| Collection: | Areli |
| Colors: | Black, Mustard, Taupe |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $24.15
Original: $69.00
-65%Beige Charcoal Areli Area Rugā
$69.00
$24.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Burnt Orange with diamond pattern, contemporary style Outdoor safe, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Brand: | Hauteloom |
| Collection: | Areli |
| Colors: | Black, Mustard, Taupe |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























