š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Calvin Klein Abyss Sand, Blue, Silver Grey Contemporary Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Sandstone, Light Blue, Silver Gray |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 54% viscose / Face: 34% wool / Face: 6% polyester / Face: 5% nylon / Face: 1% acrylic / Warp: 54% viscose / Warp: 34% wool / Warp: 6% polyester / Warp: 5% nylon / Warp: 1% acrylic |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.04" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.23" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |
$83.65
Original: $239.00
-65%Calvin Klein Abyss Sand, Blue, Silver Grey Contemporary Indoor Area Rug - Clearanceā
$239.00
$83.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Sandstone, Light Blue, Silver Gray |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 54% viscose / Face: 34% wool / Face: 6% polyester / Face: 5% nylon / Face: 1% acrylic / Warp: 54% viscose / Warp: 34% wool / Warp: 6% polyester / Warp: 5% nylon / Warp: 1% acrylic |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.04" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.23" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |























