š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Calvin Klein Valley Blanket Indoor Area Rug
| Colors: | Blanket |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 75% Viscose / Face: 25% Wool / Warp: 75% Viscose / Warp: 25% Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.75" |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |
$71.05
Original: $203.00
-65%Calvin Klein Valley Blanket Indoor Area Rugā
$203.00
$71.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Blanket |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 75% Viscose / Face: 25% Wool / Warp: 75% Viscose / Warp: 25% Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.75" |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |























