š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now





Four Hands Sadzi Hand Carved Rug - Juniper Green
| Collection: | Nomad |
|---|---|
| Colors: | Green |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | 100% Viscose (Rayon) |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Modern Geometric |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
Select Title
From $262.15
Original: $749.00
-65%Four Hands Sadzi Hand Carved Rug - Juniper Greenā
$749.00
$262.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Nomad |
|---|---|
| Colors: | Green |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | 100% Viscose (Rayon) |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Modern Geometric |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |























