🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now



















Keola Washable Area Rug
| Collection: | Keola |
|---|---|
| Colors: | Black, Olive, Tan, White, Beige, Light Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% ChenillePolyester / Warp: 97% Cotton, 3% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.05" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.17" |
Select Title
From $20.65
Original: $59.00
-65%Keola Washable Area Rug—
$59.00
$20.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Keola |
|---|---|
| Colors: | Black, Olive, Tan, White, Beige, Light Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% ChenillePolyester / Warp: 97% Cotton, 3% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.05" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.17" |







