š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now



Nourison 2000 Black Persian Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Black |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 80% New Zealand Wool / Face: 20% Silk / Warp: 80% New Zealand Wool / Warp: 20% Silk / Warp: Cotton |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.75" |
| Styles: | Persian |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.75" |
Select Title
From $209.65
Original: $599.00
-65%Nourison 2000 Black Persian Indoor Area Rug - Clearanceā
$599.00
$209.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Black |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 80% New Zealand Wool / Face: 20% Silk / Warp: 80% New Zealand Wool / Warp: 20% Silk / Warp: Cotton |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.75" |
| Styles: | Persian |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.75" |























