š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Nourison 2000 Chocolate Persian Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Brown |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 80% New Zealand Wool / Face: 20% Silk / Warp: 80% New Zealand Wool / Warp: 20% Silk / Warp: Cotton |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.75" |
| Styles: | Persian |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.75" |
Select Title
From $559.65
Original: $1,599.00
-65%Nourison 2000 Chocolate Persian Indoor Area Rug - Clearanceā
$1,599.00
$559.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Brown |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 80% New Zealand Wool / Face: 20% Silk / Warp: 80% New Zealand Wool / Warp: 20% Silk / Warp: Cotton |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.75" |
| Styles: | Persian |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.75" |























