š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now






Nourison 3000 Yellow Persian Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Yellow |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 50% New Zealand Wool / Face: 50% Silk / Warp: 50% New Zealand Wool / Warp: 50% Silk / Warp: Cotton |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.75" |
| Styles: | Persian |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.75" |
Select Title
From $649.00
Nourison 3000 Yellow Persian Indoor Area Rug - Clearanceā
$649.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Yellow |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 50% New Zealand Wool / Face: 50% Silk / Warp: 50% New Zealand Wool / Warp: 50% Silk / Warp: Cotton |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.75" |
| Styles: | Persian |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.75" |























