š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now





Nourison Color Splash Blue Ivory Coastal, Nautical & Beach Area Rug
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 76% Polypropylene / Face: 24% Polyester / Warp: 76% Polypropylene / Warp: 24% Polyester / Warp: Polyester/Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Coastal |
| Backing: | Polyester |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | Egypt |
| Thickness: | 0.25" |
Select Title
From $64.75
Original: $185.00
-65%Nourison Color Splash Blue Ivory Coastal, Nautical & Beach Area Rugā
$185.00
$64.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 76% Polypropylene / Face: 24% Polyester / Warp: 76% Polypropylene / Warp: 24% Polyester / Warp: Polyester/Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Coastal |
| Backing: | Polyester |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | Egypt |
| Thickness: | 0.25" |






















