š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now






















Nourison Easy Care Charcoal Black Modern Area Rug
| Colors: | Taupe |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 84% Polypropylene / Face: 16% Polyester / Warp: 84% Polypropylene / Warp: 16% Polyester / Warp: Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Polypropylene |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.3" |
Select Title
From $16.45
Original: $47.00
-65%Nourison Easy Care Charcoal Black Modern Area Rugā
$47.00
$16.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Taupe |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 84% Polypropylene / Face: 16% Polyester / Warp: 84% Polypropylene / Warp: 16% Polyester / Warp: Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Polypropylene |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.3" |






















