š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now










Nourison Horizon Indoor/Outdoor Black Modern Area Rug
| Colors: | Black |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 88% Polypropylene / Face: 12% Polyester / Warp: 88% Polypropylene / Warp: 12% Polyester / Warp: Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Fom Latex |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.24" |
Select Title
From $15.05
Original: $43.00
-65%Nourison Horizon Indoor/Outdoor Black Modern Area Rugā
$43.00
$15.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Black |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 88% Polypropylene / Face: 12% Polyester / Warp: 88% Polypropylene / Warp: 12% Polyester / Warp: Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Fom Latex |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.24" |






















