š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now










Nourison Horizon Indoor/Outdoor Denim Modern Area Rug
| Colors: | Denim |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 88% Polypropylene / Face: 12% Polyester / Warp: 88% Polypropylene / Warp: 12% Polyester / Warp: Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Fom Latex |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.24" |
Select Title
From $23.45
Original: $67.00
-65%Nourison Horizon Indoor/Outdoor Denim Modern Area Rugā
$67.00
$23.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Denim |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 88% Polypropylene / Face: 12% Polyester / Warp: 88% Polypropylene / Warp: 12% Polyester / Warp: Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Fom Latex |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.24" |






















