š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now








Nourison Luxurious Ivory Blue Vintage Indoor Area Rug
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 10% Polyester / Face: 10% Acrylic / Face: 10% Lyocell / Face: 70% Viscose / Warp: 10% Polyester / Warp: 10% Acrylic / Warp: 10% Lyocell / Warp: 70% Viscose / Warp: Latex/Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Vintage |
| Backing: | Fom Latex |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
Select Title
From $83.65
Original: $239.00
-65%Nourison Luxurious Ivory Blue Vintage Indoor Area Rugā
$239.00
$83.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 10% Polyester / Face: 10% Acrylic / Face: 10% Lyocell / Face: 70% Viscose / Warp: 10% Polyester / Warp: 10% Acrylic / Warp: 10% Lyocell / Warp: 70% Viscose / Warp: Latex/Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Vintage |
| Backing: | Fom Latex |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |























