š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now





Nourison Silky Textures Ivory Farmhouse Indoor Area Rug - Clearance
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 50% Viscose / Face: 50% Polyester / Warp: 50% Viscose / Warp: 50% Polyester / Warp: Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Farmhouse |
| Backing: | Fom Latex |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.28" |
Select Title
From $111.65
Original: $319.00
-65%Nourison Silky Textures Ivory Farmhouse Indoor Area Rug - Clearanceā
$319.00
$111.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Chestnut |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 50% Viscose / Face: 50% Polyester / Warp: 50% Viscose / Warp: 50% Polyester / Warp: Latex |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Farmhouse |
| Backing: | Fom Latex |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.28" |























