š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now












Nourison Solutions Natural Modern Washable Area Rug
| Colors: | Brick Red |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100% Polypropylene / Warp: 100% Polypropylene / Warp: Polypropylene/Latex ā Non skid backing |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Fom Latex |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.28" |
Select Title
From $38.15
Original: $109.00
-65%Nourison Solutions Natural Modern Washable Area Rugā
$109.00
$38.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Brick Red |
|---|---|
| Construction: | Machine Made |
| Material: | Face: 100% Polypropylene / Warp: 100% Polypropylene / Warp: Polypropylene/Latex ā Non skid backing |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Mid-Century Modern |
| Backing: | Fom Latex |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.28" |






















