🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now



Safavieh Courtyard CY2663-3908 Outdoor Washable Area Rug
| Collection: | Safeh |
|---|---|
| Colors: | Tan, Black |
| Construction: | Machine Made |
| Material: | 85% Polypropylene / 15% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Fom Latex |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Belgium |
| Thickness: | 0.7" |
Select Title
From $69.65
Original: $199.00
-65%Safavieh Courtyard CY2663-3908 Outdoor Washable Area Rug—
$199.00
$69.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Safeh |
|---|---|
| Colors: | Tan, Black |
| Construction: | Machine Made |
| Material: | 85% Polypropylene / 15% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Fom Latex |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Belgium |
| Thickness: | 0.7" |






















