š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Custom Size Shivan Brown Rug
| Collection: | Shivan CS |
|---|---|
| Colors: | Dark Brown |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | 65% RecycledPETYarn / 35% Jute / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Traditional,Transitional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.7" |
$539.00
Custom Size Shivan Brown Rugā
$539.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Shivan CS |
|---|---|
| Colors: | Dark Brown |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | 65% RecycledPETYarn / 35% Jute / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Traditional,Transitional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.7" |


















