š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Tymon Area Rug - Clearance
| Collection: | Tymon |
|---|---|
| Colors: | Blush Pink, Sage, Purple, Sky Blue, Mustard, Coral, Cream |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 60% Wool, 40% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.32" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |
Select Title
From $27.65
Original: $79.00
-65%Tymon Area Rug - Clearanceā
$79.00
$27.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Tymon |
|---|---|
| Colors: | Blush Pink, Sage, Purple, Sky Blue, Mustard, Coral, Cream |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 60% Wool, 40% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.32" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |























