š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Balder Beige Area Rug
| Collection: | Balder |
|---|---|
| Colors: | Beige, Sandstone, Peach |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
Select Title
From $299.00
Balder Beige Area Rugā
$299.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Balder |
|---|---|
| Colors: | Beige, Sandstone, Peach |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |























