š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now




Dalila Area Rug
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Polyester using machine woven construction available in Bisque with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Dalila |
| Colors: | Beige, Gray, Cream, Charcoal, Tan |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $69.65
Original: $199.00
-65%Dalila Area Rugā
$199.00
$69.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Polyester using machine woven construction available in Bisque with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Dalila |
| Colors: | Beige, Gray, Cream, Charcoal, Tan |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























