




Feizy Keystone Transitional Color Block - Green/Brown/Orange Area Rug - Clearance
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand knotted construction available in Kelly Green with transitional, mid-century modern style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Keystone |
| Colors: | Green, Dark Red, Orange |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: Wool / Face: Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Contemporary |
| Backing: | N/A |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |
Original: $239.00
-65%$239.00
$83.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand knotted construction available in Kelly Green with transitional, mid-century modern style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Keystone |
| Colors: | Green, Dark Red, Orange |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: Wool / Face: Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Contemporary |
| Backing: | N/A |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |





















