š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Revesby Area Rug - Clearance
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Blue Multi, Iris with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Revesby |
| Colors: | Medium Gray, Tan, Light Gray, Ivory, Charcoal, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 90% Polypropylene / Face: 10% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $34.65
Original: $99.00
-65%Revesby Area Rug - Clearanceā
$99.00
$34.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Blue Multi, Iris with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Revesby |
| Colors: | Medium Gray, Tan, Light Gray, Ivory, Charcoal, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 90% Polypropylene / Face: 10% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |







