







Feizy Abytha Transitional Diamond - Gray/Blue/Ivory Area Rug - Clearance
| Collection: | Abytha |
|---|---|
| Colors: | Gray, Blue, Ivory |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: Wool, Viscose / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.63" |
| Styles: | Transitional,Bohemian,Farmhouse |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Abytha |
|---|---|
| Colors: | Gray, Blue, Ivory |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: Wool, Viscose / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.63" |
| Styles: | Transitional,Bohemian,Farmhouse |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |























