š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now



Aimon Area Rug
| Collection: | Aimon |
|---|---|
| Colors: | Beige, Olive, Black, Dark Red, Medium Gray |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Wool / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.15" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.3" |
| Fringe Length: | 0.5" |
Select Title
From $69.65
Original: $199.00
-65%Aimon Area Rugā
$199.00
$69.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Aimon |
|---|---|
| Colors: | Beige, Olive, Black, Dark Red, Medium Gray |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Wool / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.15" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.3" |
| Fringe Length: | 0.5" |























