š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Akle Premium Hand Knotted Wool Area Rug - Clearance
| Collection: | Akle |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Peach, Light Gray, Ice Blue |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 60% Wool, 40% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 1" |
Select Title
From $90.65
Original: $259.00
-65%Akle Premium Hand Knotted Wool Area Rug - Clearanceā
$259.00
$90.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Akle |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Peach, Light Gray, Ice Blue |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 60% Wool, 40% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 1" |























