š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now





Alleman 2x3 Premium Wool Small Rug - Clearance
| Collection: | Alleman |
|---|---|
| Colors: | Blush Pink, Sage, Light Purple, Light Blue, Ice Blue |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Wool / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.11" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.19" |
| Fringe Length: | 0.8" |
Select Title
From $59.15
Original: $169.00
-65%Alleman 2x3 Premium Wool Small Rug - Clearanceā
$169.00
$59.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Alleman |
|---|---|
| Colors: | Blush Pink, Sage, Light Purple, Light Blue, Ice Blue |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Wool / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.11" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.19" |
| Fringe Length: | 0.8" |























