š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Alma Machine Woven Elle Decor x LIVABLISS EDAL-2302 Area Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Olive, Medium Brown with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Colors: | Olive, Medium Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 50% Polypropylene / Face: 50% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.02" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $82.25
Original: $235.00
-65%Alma Machine Woven Elle Decor x LIVABLISS EDAL-2302 Area Rugā
$235.00
$82.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Olive, Medium Brown with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Colors: | Olive, Medium Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 50% Polypropylene / Face: 50% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.02" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























