š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Americus Premium Area Rug - Clearance
| Collection: | Americus |
|---|---|
| Colors: | Denim, Beige, Yellow, Sage, Dark Brown, Light Brown |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Wool / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.23" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 0.5" |
Select Title
From $69.65
Original: $199.00
-65%Americus Premium Area Rug - Clearanceā
$199.00
$69.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Americus |
|---|---|
| Colors: | Denim, Beige, Yellow, Sage, Dark Brown, Light Brown |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Wool / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.23" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 0.5" |























