






Feizy Amira Transitional Abstract - Green/Blue/Black Area Rug
| Collection: | Amira |
|---|---|
| Colors: | Green, Blue, Black |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.51" |
| Styles: | Transitional,Industrial,Casual |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.51" |
Original: $239.00
-65%$239.00
$83.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Amira |
|---|---|
| Colors: | Green, Blue, Black |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.51" |
| Styles: | Transitional,Industrial,Casual |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.51" |























