






Feizy Amira Transitional Abstract - Red/Pink/Blue Area Rug
| Collection: | Amira |
|---|---|
| Colors: | Red, Pink, Blue |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.51" |
| Styles: | Transitional,Industrial,Casual |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.51" |
Original: $1,599.00
-65%$1,599.00
$559.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Amira |
|---|---|
| Colors: | Red, Pink, Blue |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.51" |
| Styles: | Transitional,Industrial,Casual |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.51" |























