š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
















Amoret Area Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Black White with transitional, bohemian style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Amoret |
| Colors: | Black, Charcoal, White, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.59" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.63" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $17.15
Original: $49.00
-65%Amoret Area Rug - Clearanceā
$49.00
$17.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Black White with transitional, bohemian style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Amoret |
| Colors: | Black, Charcoal, White, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.59" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.63" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























