






Feizy Anica Transitional Geometric - Gray/Ivory Area Rug
| Collection: | Anica |
|---|---|
| Colors: | Gray, Ivory |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Transitional,Bohemian & Eclectic,Natural |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
Original: $119.00
-65%$119.00
$41.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Anica |
|---|---|
| Colors: | Gray, Ivory |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Transitional,Bohemian & Eclectic,Natural |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |























