




Feizy Arazad Transitional Geometric - Black/Ivory/Green Area Rug
| Collection: | Arazad |
|---|---|
| Colors: | Black, Ivory, Green |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: Wool, Nylon / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Transitional,Bohemian,Bohemian & Eclectic |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.31" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Arazad |
|---|---|
| Colors: | Black, Ivory, Green |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: Wool, Nylon / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Transitional,Bohemian,Bohemian & Eclectic |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.31" |























