š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now














Arjun Thick Luxe Area Rug
| Collection: | Arjun |
|---|---|
| Colors: | Taupe, Medium Gray, Dark Brown, Olive |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Fringe Length: | 0.4" |
Select Title
From $24.15
Original: $69.00
-65%Arjun Thick Luxe Area Rugā
$69.00
$24.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Arjun |
|---|---|
| Colors: | Taupe, Medium Gray, Dark Brown, Olive |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Fringe Length: | 0.4" |























