š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now






Arvok Olive Green Organic Block Art Deco Wool Handmade Area Rug - Clearance
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Olive, Charcoal Black with contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Jaheim |
| Colors: | Olive, Charcoal |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.32" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.52" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $24.15
Original: $69.00
-65%Arvok Olive Green Organic Block Art Deco Wool Handmade Area Rug - Clearanceā
$69.00
$24.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Olive, Charcoal Black with contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Jaheim |
| Colors: | Olive, Charcoal |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.32" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.52" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























