š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now














Ascot Area Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Bisque, Burnt Orange, Iris with solid pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Ascot |
| Colors: | Charcoal, Beige, Olive |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 20% Polyester / Face: 80% NZ Wool |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 2.5" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 2.75" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $20.65
Original: $59.00
-65%Ascot Area Rug - Clearanceā
$59.00
$20.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Bisque, Burnt Orange, Iris with solid pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Ascot |
| Colors: | Charcoal, Beige, Olive |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 20% Polyester / Face: 80% NZ Wool |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 2.5" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 2.75" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























