š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Athar Area Rug
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Wool using hand knotted construction available in Natural Made in the USA. |
|---|---|
| Collection: | Athar |
| Colors: | Taupe, Medium Gray, Beige, Dark Brown |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.07" |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.11" |
| Fringe Length: | 1.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |
$12,999.00
Athar Area Rugā
$12,999.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Wool using hand knotted construction available in Natural Made in the USA. |
|---|---|
| Collection: | Athar |
| Colors: | Taupe, Medium Gray, Beige, Dark Brown |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.07" |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.11" |
| Fringe Length: | 1.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |











