š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now









Aurex Cream Stepped Arch Art Deco Wool Handmade Area Rug - Clearance
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Wool using hand knotted construction available in Cream with contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Lemuel |
| Colors: | Cream |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.66" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |
Select Title
From $159.00
Aurex Cream Stepped Arch Art Deco Wool Handmade Area Rug - Clearanceā
$159.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Wool using hand knotted construction available in Cream with contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Lemuel |
| Colors: | Cream |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.66" |
| Price Range: | $$$$$ (Premium) |























