š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now











Banayoyo Area Rug - Clearance
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Bamboo-Derived Rayon using machine woven construction available in Black White, Iris with diamond pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Banayoyo |
| Colors: | Gray, Light Slate |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 51% Viscose / Face: 49% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $13.65
Original: $39.00
-65%Banayoyo Area Rug - Clearanceā
$39.00
$13.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Bamboo-Derived Rayon using machine woven construction available in Black White, Iris with diamond pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Banayoyo |
| Colors: | Gray, Light Slate |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 51% Viscose / Face: 49% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























