


Feizy Bartlett Transitional Animal Print - Brown/White/Black Area Rug - Clearance
| Collection: | Bartlett |
|---|---|
| Colors: | Dark Red, White, Black |
| Construction: | Power Loomed |
| Material: | Face: 100%Cowhide |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.05" |
| Styles: | Transitional,Cabin & Lodge,Southwestern |
| Backing: | N/A |
| Made In: | Argentina |
| Thickness: | 0.05" |
Original: $419.00
-65%$419.00
$146.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Bartlett |
|---|---|
| Colors: | Dark Red, White, Black |
| Construction: | Power Loomed |
| Material: | Face: 100%Cowhide |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.05" |
| Styles: | Transitional,Cabin & Lodge,Southwestern |
| Backing: | N/A |
| Made In: | Argentina |
| Thickness: | 0.05" |























