š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now







Beige Akos Area Rug - Clearance
| Collection: | Akos |
|---|---|
| Colors: | Olive, Blue, Medium Gray, Silver Gray, Light Sage |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 70% Wool, 30% Viscose / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.15" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.3" |
| Fringe Length: | 0.5" |
Select Title
From $76.65
Original: $219.00
-65%Beige Akos Area Rug - Clearanceā
$219.00
$76.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Akos |
|---|---|
| Colors: | Olive, Blue, Medium Gray, Silver Gray, Light Sage |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 70% Wool, 30% Viscose / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.15" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.3" |
| Fringe Length: | 0.5" |























