🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now















Elsu Beige&Gray Wool Rug
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Bisque, Burnt Orange, Iris with floral pattern, transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Chama |
| Colors: | Gray, Tan, Medium Gray, Dark Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $66.15
Original: $189.00
-65%Elsu Beige&Gray Wool Rug—
$189.00
$66.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Bisque, Burnt Orange, Iris with floral pattern, transitional, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Chama |
| Colors: | Gray, Tan, Medium Gray, Dark Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























