








Feizy Belfort Transitional Medallion - Ivory/Blue Area Rug - Clearance
| Collection: | Belfort |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Blue |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Transitional,Vintage,Traditional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Belfort |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Blue |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100%Wool / Warp: Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Transitional,Vintage,Traditional |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |























