š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now



Blue Amiri Area Rug - Clearance
| Collection: | Amiri |
|---|---|
| Colors: | Sage, Purple, Denim, Blue, Light Blue, Light Sage |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Wool / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.2" |
| Fringe Length: | 1" |
Select Title
From $169.00
Blue Amiri Area Rug - Clearanceā
$169.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Amiri |
|---|---|
| Colors: | Sage, Purple, Denim, Blue, Light Blue, Light Sage |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Wool / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.2" |
| Fringe Length: | 1" |























