š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now











Boelus Hand Hooked Sage Carpet - Clearance
| About: | Experience the refined beauty and inviting texture of this piece. This piece is crafted from Polypropylene using hand hooked construction available in Light Wood with transitional, traditional style Outdoor safe, and Made in China. |
|---|---|
| Collection: | Boelus |
| Colors: | Light Sage, Beige |
| Construction: | Hand Hooked |
| Material: | Face: 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Outdoor Latex |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.4" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $49.00
Boelus Hand Hooked Sage Carpet - Clearanceā
$49.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Experience the refined beauty and inviting texture of this piece. This piece is crafted from Polypropylene using hand hooked construction available in Light Wood with transitional, traditional style Outdoor safe, and Made in China. |
|---|---|
| Collection: | Boelus |
| Colors: | Light Sage, Beige |
| Construction: | Hand Hooked |
| Material: | Face: 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Backing: | Outdoor Latex |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.4" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























