š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now









Bordertown Hand Knotted Wool Rug - Clearance
| Collection: | Bordertown |
|---|---|
| Colors: | Cream, Charcoal, Black, Ivory, Dark Red, Dark Brown |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 90% Wool, 10% Polyester / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.75" |
Select Title
From $55.65
Original: $159.00
-65%Bordertown Hand Knotted Wool Rug - Clearanceā
$159.00
$55.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Bordertown |
|---|---|
| Colors: | Cream, Charcoal, Black, Ivory, Dark Red, Dark Brown |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 90% Wool, 10% Polyester / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.75" |























