š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now



Borka Area Rug - Clearance
| Collection: | Borka |
|---|---|
| Colors: | Black, Beige, Yellow, Light Brown, Dark Brown, Medium Brown |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Wool / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.15" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.3" |
| Fringe Length: | 0.5" |
Select Title
From $52.15
Original: $149.00
-65%Borka Area Rug - Clearanceā
$149.00
$52.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Borka |
|---|---|
| Colors: | Black, Beige, Yellow, Light Brown, Dark Brown, Medium Brown |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 100% Wool / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.15" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.3" |
| Fringe Length: | 0.5" |























