š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now










Brittany Area Rug - Clearance
| About: | Experience the refined beauty and inviting texture of this piece. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Black White, Iris with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Brittany |
| Colors: | Black, Cream, Gray, Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 85% Polypropylene / Face: 15% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $13.65
Original: $39.00
-65%Brittany Area Rug - Clearanceā
$39.00
$13.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Experience the refined beauty and inviting texture of this piece. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Black White, Iris with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Brittany |
| Colors: | Black, Cream, Gray, Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 85% Polypropylene / Face: 15% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























