š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now





Bron Area Rug - Clearance
| Collection: | Bron |
|---|---|
| Colors: | Light Brown, Dark Brown, Gray, Medium Gray, Dark Purple |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 65% Wool, 35% Viscose / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
| Fringe Length: | 0.5" |
Select Title
From $59.15
Original: $169.00
-65%Bron Area Rug - Clearanceā
$169.00
$59.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Bron |
|---|---|
| Colors: | Light Brown, Dark Brown, Gray, Medium Gray, Dark Purple |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | Face: 65% Wool, 35% Viscose / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
| Fringe Length: | 0.5" |























