š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now






Calvin Klein Textured Dots Cream Beach Indoor Area Rug
| Colors: | Cream |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 49% Wool / Face: 25% Polyester / Face: 19% Cotton / Face: 6% Rayon / Face: 1% Other / Warp: 49% Wool / Warp: 25% Polyester / Warp: 19% Cotton / Warp: 6% Rayon / Warp: 1% Other / Warp: Cotton |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.87" |
| Styles: | Beach |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
Select Title
From $234.15
Original: $669.00
-65%Calvin Klein Textured Dots Cream Beach Indoor Area Rugā
$669.00
$234.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Colors: | Cream |
|---|---|
| Construction: | Handmade |
| Material: | Face: 49% Wool / Face: 25% Polyester / Face: 19% Cotton / Face: 6% Rayon / Face: 1% Other / Warp: 49% Wool / Warp: 25% Polyester / Warp: 19% Cotton / Warp: 6% Rayon / Warp: 1% Other / Warp: Cotton |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.87" |
| Styles: | Beach |
| Backing: | Cotton |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |























